Direktronik sfp

Alla vet om det, märkes-SFP:er kostar skjortan. Därför erbjuder vi på Direktronik våra helt egna genuina SFP:er. Dessa har motsvarande konfiguration och .

Base-SX gäller endast för multimode-fiber och avstånden beror på vilken fibertyp som används. Base-T med RJ45-anslutning i form av en SFP som passsar i samma utrustning som dess motsvarigheter för fiber. Direktronik levererar nätverkstillbehör till en snabbt växande kundkrets.

En SFP, small form-factor pluggable optical transceiver, Gigabit LX som ger Gigabit-hastighet upp till 20km på singlemode-fiber. De går att beställa för multimode, singlemode, olika hastigheter och avstånd. Varför väljer man sedan en konfiguration . SFP:er för 100Mbps till 7Gbps används främst inom synkron dataöverföring under standards som SDH STM-till STM-(Sonet OC-till OC-48) men passar . Dessa har motsvarande konfiguration och funktion som märkesleverantörens, till ett helt annat . Denna smidiga konverterare ger dig förutom Etherwans sedvanligt goda kvalitet också en mångsidighet i tillämpningen.

EX45900-serien med PoE och Gigabit på samtliga portar har ett antal smarta . SFP från Direktonik motsvarande Cisco GLC-LH-SMD. SFP från Direktonik motsvarande HP Networking J4858C. SFP-modul(mini-GBIC) för Cisco, 1000Base-LX, duplex, singlemode, LC, 1310nm, 10km.

Orginal HP SFP för LH kostar över 0SEK, medan en pirat-sfp från tex direktronik kostar 22SEK. We offer switches, network appliances, sfp, cables in Direktronik. TitleMETA name=’description’ content=’Direktronik offers monitoring and survailance of . Alla vet om det, original-SFP:er kostar skjortan.


About Hugo